Tårn system
Produktnummer:
C55-60814
Ekstra fraktkostnad på denne varen.
Pris ekskl. mva
101 900,00 kr
Pris inkl. mva
127 375,00 kr
Beskrivelse
Tårn system
Plads til alsidig leg.
Barnets motorik stimuleres på et højt plan.
Aldersgruppe 3+
Sikkerhedsareal: 560 x 1000 cm
Faldhøjde 130 cm
Ønsker i at modtage yderligere information eller ønsker I at modtage et godt tilbud, så kontakt vores kundeservice på:
Mail.: Post@Jisport.dk
Tlf. 70 26 75 88
Datasheet
| Field | Description |
|---|---|
| EU Brand Responsible | Guldborg Legepladser |
| Country of Origin | Denmark |
| Material | Wood, taifun, metal |
| Product Type | Playground tower system |
| Included Activities | Access with balance beam, pole access, taifun net and slide |
| Play Value | Invites a wide range of active play and movement challenges |
| Age Group | 3+ years |
| Fall Height | 130 cm |
| Assembly Time | Approx. 8 hours |
| Safety Area | 10 x 5.6 m. 37 m^2 |
| Total Weight | 320 kg |
| Weight of Largest Part | 35 kg |
| Largest Part Dimensions | 360 cm |
| Contains Latex | No |
| Contains Hazardous Substances | No |
| Safety | Not suitable for children under 3 years old |