Gyngestativ med ståloverligger
Produktnummer:
C55-1047-B
Ekstra fraktkostnad på denne varen.
Pris ekskl. mva
19 895,00 kr
Pris inkl. mva
19 895,00 kr
Beskrivelse
Gyngestativ med ståloverligger
God gynge til børnenes sanser.
Douglas ben, incl. jordanker og redegynge Ø 120 cm.
Overliggeren er i stål.
Aldergruppe 3+
Sikkerhedsareal 7,5 x 3,5 cm
Faldhøjde 150 cm
TÜV Certificat
Stativet kan laves med behandlet træ eller ubehandlet træ.
Ønsker I at modtage datablad eller yderligere information angående gyngestativet kan I skrive til vores kundeservice på:
Mail: Post@Jisport.dk
Tlf. 70 26 75 88
Datasheet
| Field | Description |
|---|---|
| EU Brand Responsible | Guldborg Legepladser |
| Country of Origin | Denmark |
| Material | Robinia wood, steel |
| Basket Swing Diameter | 120 cm |
| Age Group | 3+ |
| Fall Height | 150 cm |
| Installation Time | Approximately 5 hours |
| Safety Area | 750 x 350 cm. 26.5 m2 |
| Weight | 320 kg |
| Weight of Heaviest Part | 60 kg |
| Largest Part | 350 cm |
| Certification | TUV certified |
| Contains Latex | No |
| Contains Hazardous Substances | No |
| Safety | Not suitable for children under 3 years old |